Lazer Tüp Nedir ve Lazer Tüp Ömrü Nasıl Belirllenir ?

01 Eylül 2021
Lazer Tüp Nedir ve Lazer Tüp Ömrü Nasıl Belirllenir ?

Ayka Lazer Olarak Müşterilerimize Her Sattığımız Lazer Tüplerimizde  6 Aylık Erken Gaz Bitim Garantisi İle Güven Vermekteyiz .  Lazer Cam Tüp’ler Co2 Lazer Teknolojisine Uygun Üretilmiş , Uygun Fiyata Yüksek Kalite Sunmasıyla Günümüzde Lazer Kullanıcıları Tarafından En çok tercih Edilen Tüp Çeşidi Olmuştur .

Co2 Lazer Teknolojisi Gaz Dolu Olan Lazer Cam Tüpünün İçinden Power Supply Desteği İle Elektrik Akımı Geçmesiyle Elde Edilen Lazer Işınını Üretmekte olup , Lazer Tüpün İçerisinde Bulunan Odaklama Ve Işığı Toplayıp inceltmeye Sağlayan Lazer Lensinden Çıkış Yapmaktadır .

Lazer Tüpümüzde , içerisindeki  Gaz Kadar Kullanılan Lazer Kafa Lenside Önemli Etkendir .

Lazer Tüpümüz Su Soğutma Sistemine Bağlı olarak Çalışmakta olup Su Derecemiz Tüp Ömrünün Sağlığı için Büyük Önem arz Etmektedir . Tüp Soğutma Derecesi 18-30°'de çalışması Lazer Tüp Üreticileri Tarafından  Uygun Kabul Edilmiştir .

Lazer Tüpümüzden Çıkan , Lazer Işını Yansıtıcı Aynalar sayesinde CNC Lazer Teknolsine Aktarılır ve Kesmek istediğimiz Malzemenin istenilen Bölgesinde Kusursuz bi Kesime Yol Açar .  

Lazer Tüp Nedir ?  

Arkadaşlar c02 Lazer Tüp ve RF Tüp Olmak Üzere İki Çeşit Lazer Tüpü Mevcuttur . Bizlerin Günümüzde En Çok Tercih Ettiği Co2 Cam Tüptür . 

Cam Tüp RF (metal Tüpe ) göre Çok Daha Uygun fiyatlıdır . Eskilerde Cam Tüplerde Çatlama Yoğun olması nedeniyle tercih yapılmazken günümüzde  Gerekli Su Makinelerinin gelişmesi ve cam tüplerdeki kalitenin artması ile Çatlama Minimumda Yüksek Kalitede Çalışmamıza Yol Açarken , Maliyetlerimizi çok daha Uyguna Gelmesini Saglıyoruz .  Lazer Tüp Güçkaynagından aldığı enerji ile Kesim Yapmamızı Sağlayan Makinenin En Can alıcı noktasıdır . Hatta Makinemizin Kalbidir Diyebiliriz  :) 

Lazer Tüp Çalışma sistemi Nasıldır ? 

Lazer Tüplerimiz Powerımızdan Gelen Enerji  , Ve su makinemizdeki suyun Derecesinin Sabit Uygun değerlerde olmasıyla Birlikte Çalışmaktadır .

Lazer Tüplerinde Ömür Nedir ? 

 Lazer Tüp ömrü en çok duydugumuz ve merak edilen bir diğer konudur . Lazer Tüpümüzün Ömrü Genelde 10.000 Saat Olarak geçsede bu değer Bi kağıt Kesimine Göre alınmış Powerın değerinin %60 Kullanılarak Alınan Ortalama Sonuçtur . Yani Bizler Ahşap , Pleksi Kestiğimizi varsayarsak bu malzemelerin Kesim Kalınlıklarına Göre Ömrü Değişecektir . Oratalama 3-4 mm Malzeme kestiğimizi farz edersek gücümüzü %60 - Hızımızı 35 Verdik diyelim Tüpümüzün en kısa Ömrü 1 Yıl En Maksimum 2,5 Yıl olarak Değişmektedir . 

Tüp Maliyeti Nedir ?   / Nasıl Hesaplanır ? 

Örneğin 60-80w gücünde lazer tüpümüz : 320 usd  bunu en kötü şartlarda 1 yılda bittiğini farz edelim , 365 gün /  320 usd : 0,87 $ Günlük Maliyetimizdir .

Lazer Tüp Dolumu ? 

Lazer Tüp Dolumu maalesef tartışmaya açık bi diğer konudur . Her markanın kendine ait bvi gaz karışımı kullandığı lensleri farklıyken biz A firmanın kullanılmış bi Tüpüne B firmanın Gazı Bastığımızı düşünelim , Tüpün içindeki lenside değiştirmedik, 150W bi Tüpün değeri bir kaç ay sonra 80W gibi düşüş saglamaktadır . 

Sıfır Tüpte Dolum Kullanılan malzemeye göre Uygunken , Kullanılmış bi tüpte dolum maalesef uzun vadede iyi sonuç vermemektedir . 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
;
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.