Lazer Kesim Makinesi Nasıl Kullanılır?

20 Şubat 2023
Lazer Kesim Makinesi Nasıl Kullanılır?

Lazer Kesim Makinesi Nasıl Kullanılır?

 

 

Ayka Lazer kesim makinesi ile , malzeme kesmek için yüksek güçlü bir lazer ışını kullanan bir teknolojidir. Lazer kesim makineleri, hassas kesimler ve tasarımlar oluşturmak için çok çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Lazer kesim makinesini kullanmak için bazı genel adımlar şunlardır:

 

Uygun malzemeyi seçmek : Lazer kesim makinesi Pleksi ,akrilik, ahşap, MDF,metal, deri ve kumaş gibi çeşitli malzemeleri kesebilir , Gravür Markalama kazıma . Projeniz için uygun malzemeyi seçmelisiniz

 

Bir tasarım dosyası oluşturun: Lazer kesim makinesinin takip etmesi için bir tasarım dosyası oluşturmanız gerekecektir. Tasarım dosyanızı oluşturmak için Adobe Illustrator, CorelDRAW veya Inkscape gibi tasarım yazılımlarını kullanabilirsiniz.

 

Lazer kesim makinesini hazırlayın: Lazer kesim makinesini açın ve Ayna ve odak ayarlarını doğru şekilde kalibre edildiğinden emin olun. Ayrıca lazer ışınının odağını ayarlamanız ve uygun kesme parametrelerini seçmeniz gerekecektir.

 

Kesim Tablası : Malzemeyi lazer kesim makinesinin Tablasına yerleştirin ve güvenli bir şekilde yerine oturduğundan emin olun.

 

Kesme işlemini başlatın: Tasarım dosyasını lazer kesim makinesine göndermek için Makinenize Uygun Olan yazılımı kullanın. Lazer kesim makinesi daha sonra tasarımı takip edecek Kesimveya Markalama Yapıcağı  Alanı Ön Görünüm ile Sizlere Gösterir ve malzemeyi belirtilen parametrelere göre kesecektir.

 

Bitmiş ürünü çıkarın: Kesme işlemi tamamlandıktan sonra, bitmiş ürünü dikkatlice kesme yatağından çıkarın. Lazer kesme makinesini kullanmayı bitirdiğinizde kapattığınızdan emin olun.

 

Not: Lazer Kesim Makinenizi Çalıştırmdan Önce , Su Makinesi Chiller Açın , Kopresörünüzü Açın , Ayna ve Odak Ayarlarınızı ve Tabla Ayarınızı Kontrol Ediniz .

Paylaş :
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
;
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.