Lazer Odak ayarı Nasıl Yapılır ?

Lazer Lens Montajı Nasıl Yapılır ? 

 

Lazer Lens Montajı nasıl olur Bombeli kısmı Nasıl takılır Bu soruyla o kadar Çok Karşılaşıyoruz ki hemen Kaleme Almak İstedim . Ayrıca Fark Ettim ki Bazıları Lafta makine satıyor daha lens montajını bilmeyen Teknik Servisler varmış evet Arkadaşlar işte Doğrusu Nasıl Yapılır ve Lazer Odak Noktası Nasıl alınır Hepsini Sizler ile Paylaşıyorum . 

 

Lazer Lens in Bombeli Kısmı ( Yüksek Kısmı ) Yukarıda Kalacak Şekilde Montajını Sağlarsanız Lazer Işını Daha İnce ve hassas Kesim yaptığınızı Anlayacaksınız. 

 

Peki Ya Odak Noktası işte bu en önemlisi Bazı Müşteriler Lens Siparişi Verirken Lensinin Kaç odaklı olduğunu Bilmiyor Yanlış Alınan odak noktası Sarartma ve yakma Yaparak Kesmenize Neden olur Açıklamalarınızın Kötü Olmasına Neden Olur . Kalın ışıkla Kesilen Ürünlerin kenarları yanar ve lensiniz zamanla ısınır . Bunların Olmaması İçin Ne yapıyoruz  dediğinizi Biliyorum İşte aşağıda Resimli Bi Şekilde anlatıyorum :) Lens Odak Noktası ;  Lensleriniz Numaralı Gözlükler Gibidir . Her Birinin Görme Mesafesi Vardır . Buna Odak noktası Deriz . Peki Lensin-izin Kaç odak olduğunu nasıl öğrenirsiniz ; Lensin Takılı Olduğu Nokta ile Malzemeniz Arasındaki Mesafe  ( Yükseklik ) Sizin odak Noktanızdır . Resimdeki Gibidir . Birçok Odak Vardır . Bunlar 1,5 inch Lazer Lens , 2 inch Lens , 2,5 inch Lens ,3 İnch Lens , 4 İnch Lens  .